-------Vip-------

Genta e angazhuar rreth muzikës

Ka më shumë se dy muaj që angazhimet e saj të përditshme çojnë drejt studios muzikore, aty ku po përgatit hiç më pak se pesë këngë të reja për sezonin e verës.

Genta Ismajli ka zbuluar se ajo do ta hapë sezonin e verës me një rok baladë, ndërsa do të pasojnë katër këngë ritmike.

“Këto ditë jam shumë e angazhuar dhe gjithashtu me stres. Kemi shumë angazhime, dhe jo vetëm unë por i tërë stafi, të cilët po mundohen të krijojnë diçka të re dhe të mirë për mua. Bëhet fjalë për pesë këngë të reja, të cilat do t’i fus në një CD me disa nga këngët, ‘hitet’ e mia të dëgjuara më përpara. Besoj që shumë shpejt një CD e imja do të jetë në duart e fansave të mi”, tregon Genta për “InfoPress”, ndërsa flet për një angazhim të fuqishëm rreth të rejave që do pasojnë.

“Fuqishëm i jam rrekur angazhimit tim në muzikë ku përveç CD-së, jam duke përgatitur edhe dy klipe të reja. Realisht filmimet për rok baladën kanë mbaruar .Është një këngë shumë interesante dhe e mirë me tekst dashurie. Po ashtu po e përgatis edhe një këngë ritmike të cilës gjithashtu do t’i realizoj klipin. Për këtë verë, apo edhe para sezonit sigurisht që do të dalin dy klipet e mija”, ka thënë Genta.

Angelina Jolie do të adoptojë fëmijën e katërt

Angelina Jolie raportohet se është duke dashur të adoptojë edhe fëmijën e katërt.

Aktorja e filmit “The Tourist”, dëshiron të gjejë vend në shtëpinë e saj dhe të partnerit Brad Pitt edhe për fëmijën e katërt të quajtur Leah, që humbi të gjithë familjen në tërmetin që tronditi Haitin në vitin 2010.

Angelina, e cila tashmë ka tre fëmijë të adoptuar: Maddox, 9, Pax, 7, and Zahara, gjashtëvjeçare, dhe fëmijët natyral Shiloh, 4 dhe binjakët dyvjeçarë Knox dhe Vivienne, për të parën herë e kishte takuar fëmijën në shkurt të vitit 2010, një muaj pas katastrofës natyrore.

Vajza e çiftit Beckham të quhet Justine Bieber?

David Beckham ka zbuluar se djali i tij tetë vjeçar, Romeo, dëshiron që ta pagëzojë motrën e tij me emrin ‘Justine Bieber Beckham’, pasi e adhuron së tepërmi pop yllin Justin Bieber.

Superylli anglez dhe bashkëshortja e tij janë në pritje të fëmiut të tyre të katërt, gjinia e të cilës është konfirmuar, ndërsa me vajzën e parë në pritje për familjen simpatike, është shtuar dhe kurreshtja për emrin që do ta ketë ajo.

“Kur na është thënë në fillim se është djal, Romeo më tha: ‘Çfarë mendon për Justin Bieber si emër? Justin Bieber Beckham?’. Ndërsa tani që e dimë se është vajzë ai tha: ‘Mirë, çfarë mendon babi për Justine Bieber Beckham?’”, zbuloi Becks.

VIP Shpija e KosovËs – finalja po afrohet

10 VIP, 1 finale, 1 shpi pËr familje me nevojË(çmimi i madh). TashmË finalja po afrohet dhe VIP Shpija ka arritur qË tË fitoj njË popullaritet tË madh. Dita e 30-tË po vjen shumË shpejt. Deri mË tani kemi pasur 25 ditË humor, 25 ditË show, 25 ditË muzikË, 25 ditË debate, zËnje, fËrkime, pajtime, dalje tË banorËve e shumË e shumËçka tjetËr.

NjË spektakËl qË shikuesin e ka mbajtur 24 orË para ekranit tË KujtesËs, i dedikuar ekskluzivisht pËr shoun, ose edhe para kompjuterit, pËrkatËsisht ka shkuar VIP Shpija Live nË vipshpija.tv

DitËt kanË kaluar shumË shpejtË, dhe sigurisht tË gjithË do donin qË ky spektakËl tË zgjaste pafundËsisht, por kËshtu e ka kjo punË, gjËrat e mira shkojnË shumË shpejtË.

Cili ËshtË mendimi juaj pËr spektaklin? A ju ka pËlqyer? Po VIP-at si ishin? Cili VIP do e meritonte fitoren? Po publiku a ka vendosur mirË pËr VIP-at qË kanË dalur? Jepni mendimin tuaj, dhe mbrojeni mË fuqishËm se kurr pËrkrah tjerve.

Korabi nË pËrgatitje tË klipit tË ri

Korab Shaqiri ËshtË duke pritur ditËt e ngrohta, pËr tË realizuar njË videoklip tË ri. NË njË intervistË pËr Infopress, kËngËtari ka bËrË tË ditur se behËt fjale pËr njË kËngË tË re, e cila po pret çdo moment kompletimin e saj. NdËrsa pËr ta plotËsuar sa mË mirË me klip, Korabi po i pret ditËt mË tË nxehta, nË mËnyre qË klipi tË pËrshtatet me tekstin e kËngËs. KËnga titullohet “VerËn e kaluar”, ËshtË njË kËngË ritmike, verore tekstin e tË cilËs e ka shkruar Ilir Shaqiri. Kjo kËngË nuk do tË jetË e vetmja pËr kËtË vit, pasi qË Korabi premton edhe shumË kËngË tË reja, tË cilat do tË pasojnË kohe pas kohe.kosovanews


Tyson: Jam totalisht trokË

Boksieri nË pension, Mike Tyson, ka mbetur pa para, pas viteve tË egra tË shpenzimit pa kufi dhe jetËs pa kurrfarË kontrolli.

Legjenda e boksit amerikan ka kaluar nËpËr batica dhe zbatica gjatË jetËs sË tij, duke bankrotuar totalisht nË vitin 2003, ndËrsa sot detyrohet tË jetojË me çeqe tË Ã§do punËtori mesatar nË AmerikË, pËrkundËr famËs sË tij.

“UnË jam totalisht trokË. Por, kam njË jetË tË paparË, unË kam njË bashkËshorte tË paparË, qË kujdeset pËr mua”.

“UnË jam kËnaqur nË rini. Por, mË pas, (thyerja) ndodhi vetvetiu. Jam shumË i lumtur tani. UnË nuk e meritoj njË bashkËshorte tË cilËn aktualisht e kam, nuk i meritoj fËmijËt qË i kam, por i kam dhe pËr kËtË jam shumË i kËnaqur”, deklaroi ‘i thyeri’ Tyson.

Ibrahim Tatlises ndjehet mirë, ai do të këndojë përsëri

 

Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises, dita ditës është duke marr vetëm pas sulmit me armë zjarri qe iu shkaktua kohë më parë qe si pasoj morri plagë të rënda.
Mirëpo pak në mëshirën e fatit por edhe falë mjekëve Ibo, duket se do të shpëtoj pa pasoja të mëdha, pasi mjekët thonë qe ai ka dëmtime pak më shumë në pjesën e majtë të trurit, por edhe ato do të përmirësohet më terapitë qe do t’i bëjë gjatë ditëve në vijim, transmeton indeksonline.

Tatlises ditë më parë është vizituar edhe nga kryeministri turk Erdogan, ndërsa vetë këngëtari ka folur për herë të parë shkurt për një gazet turke. “Ndihem më mirë fal zotit shpëtova, do të rikthehem do të këndoj sërish” citohet të këtë thënë