Poezi Miqesie

TE TE THEM TE DUA
MA NDALON DICKA MUA
ESHTE MIQESIA JON
E CILA NA NDALON


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

qdo gje ka nje kuptim at kurr se hup por nese mbetesh pa shoqeri gjithmon ki me vujt .!

----------------------------------------------------------------------------

miqesia eshte dielli qe tere boten e ndriqon eshte me e qmuar nese e respekton

----------------------------------------------------------------------------

Sikur largesit ti kisha zhdukur e te pikturoja ty ne qiellin e bukur sikur qdo yll qe e shikoj te ishe ti ateher sdo vdiste kurr kjo miqesi!

----------------------------------------------------------------------------

Lulet e vjeshtes po thanhen shoqet dhe shoket po ndahen kjo ishtet veq nje aventur por nxansit e kl 9/3 sdo te harrohen kurr....

--------------------------------------------------------------------------

O nene pse me linde?
O zot pse me rrite?
O toke pse me mban?
Kur shoqen time se kam prane.

--------------------------------------------------------------------------

kjo pranver me lule kjo pranver me er jeta pa shoqeri qenka e mjer :S

--------------------------------------------------------------------------

Që të më kërkonin që të hiqja dorë prej teje dhe të më falin botën do të thoja: C'të bëj me botën kur kam një mik që më ofron universin?

---------------------------------------------------------------------------

Dyshon qe yjet jane zjarrë, dyshon që dielli levizë, dyshon që e vërteta është genjeshtër, por mos dysha kurrë tek miqesia ime për ty..

--------------------------------------------------------------------------

C'është dashuria?
Dy shpirtra në një trup
C'është miqësia?
Dy trupa në një shpirtë