Poezi Ditelindjesh

mbi dettiin e kalter Fluturron nje Flet aty shkruan 'URIME'zemra ime i bofsh edhe 100 wjet..

sot 16 vite binte shume shi... vertet ky nuk ishte shi, ishin lotet e qiellit sepse ylli me i bukur  ushkeput nga qielli, pastaj zoti i dergoi engjujt dhe yllin me te bukur e pagezuan me emrin....

 

Esht ora 12 ende nuk kam fjet,sepse (Emri) ime e ka ditlindjen e (vitet),te uroj gjith te mirat e ksaj bote,te don shum kjo Loqka jote

 

Si pellumb i bardh te ardht dashuria si freski e veres te ardht lumturia.
Qdo enderr e jotja u befte realitet urime ditelindja dhe i befsh 1oo vjet.

 


nuk uroj qe jeta jote te jet e gjat sa e nje ylli do te ishte shum e gjat,nuk uroj qe jeta jote te jet e gjat sa e nje trendafili do te ishte shum e shkurter,por uroj qe jeta jote te jet e shendrytshme si ylli dhe e bukur si trendafili***URIME DITELINDJA***

 

Si flet trandafili qe dashurija e jon kepute at dhe verma mbi varr derdh dy pika lot trendafili te lulzoj sepse edhe ne varr datlindjen tende zdo ta harroj....

 

Sod eshte ditlindja jote, Me zemer ta uroj, Fat e lumturi, Ne jet te deshiroj,
Drita e zotit rrugen ta ndriqoft,
Stacioni i fundit Parajsa per ty qoft edhe pse zdo te jem kurr me ty por datën tënde kurr zdo ta harroj gjithmon do te perkujtoj

 

Kjoo |Ditlindje te qoft me fat te kesh sukses dit e nat sii ne jet ashtuu ne pun me deshir e joo me dhun ne dashrii nuk diskutohet qdoo e mir le te afrohett..

 

Një ditë e veçant është sot për ty tëuroj fat dhe lumturi.Edhe pse s'të kam afër ditëlindjen me ta uru një mesazh desha me ta dërgu: Urime

 

Nje yll mbi qiell shum bukur po shendrit e hena e zbet po na fal pak Drit qielli blu diqka po na tregon ..... qe te don ditlindjen ta uron.

 

buzqesh qielli yjet hedhin valle krenohu me veten ne ket dit te madhe hape zemren festoje me te gjith sepse ditlindjen e ke vetem 1 her ne vit

 

si sot e 20 vjet me pare dy prinder sollen ne jete nje djale te cilin pata fatin e madh qe ta njoh.i dashur te uroj 2 gjera,gjithcka dhe asgje,gjithcka qe te ben te lumtur e asgje qe te ben te vuash.....lumturia qofte me ty duke te te ndjekur ne cdo hap te jetes tende..

 

Ju dergoj nje pellumb te bardhe si simbol i paqes, ne njerin krah sjell lumturi e ne krahun tjeter shendet e ne sqep nje leter qe shkruan " Urime per shume vjet "