Barcoleta

perse bjondina kur shon ne shtrat per te fjetur e merr nje karrige afer shtratit..?

pergjigje ..! Sepse Kur Te LOdhet duke fjetur ulet ne karrige

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pse bjondinat kur ta boj nevojen e madhe ju dahet m...ne dy pjes

pergjigjje
sepse i kan harru tangot vesh

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ai: A po vjen n'bazen?
Ajo: Jo se um kan ardh ato!
Ai: Ani pra banju te fala.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cka eshte nje gje me 20 dhembe dhe me 120 sy ?--Pergjigja:Nje autobus me 60 pleq brenda.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Perse bjondina i lyn buzet e
gjelberta?
...sepse e kuqja d.m.th Stop

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ka qen nje here nje bjonde dhe ka telefonuar tek stujardesat dhe i ka then:sa zgjat udhetimi nga prishtina ne new york :ajo i thot:vetem nje minut(dmth prit)biondja ia kthen :faliminderit dhe e mbyll telefonin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Djali: Mami,sot ne autobus ,babi me tha qe tja leshoja vendin nje gruaje.Nena: Dhe me siguri ke bere si te ka thene ai.Djali: Por mam,un isha i ulur ne preher te babit.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bisedojnë dy bionde:
”A dëgjove mori që oxhakpastruesin tonë e ka shkel vetura?”
”Tmerr! Njeri më nuk është i sigurt as në kulm”

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Une votoj
Ti voton
Ai/Ajo voton
Ne votojme
Ju votoni
Ata perfitojne

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mbreme takova rastesisht gruan tende dhe i tregova nje barcalete,-i tha Gimi mikut te vet.
-Dhe…?
-Ajo qeshi aq shume, sa gati nuk ra nga krevati!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nje dit arsimtari i fizikes pyti nxensin nga rrjedh rryma elektrike? nxensi ia kthej nga kopshti zologjik. arsimtari i tha mir po pse mendon kshtu ti? nxensi ia kthj: se sa her qe nalet rryma babi thot a e nalen ata majmunat a