Ahengje ne Preshev

PRESHEVASOT.COM – ORGANIZON KOMEDI PER MATURANTET E LUGINES PRESHEVES,KU DO TE MARRIN PJESE AKTORET NGA KOSOVA!

 

PRESHEVASOT.COM – ORGANIZON KOMEDI PER MATURANTET E LUGINES PRESHEVES,KU DO TE MARRIN PJESE AKTORET NGA KOSOVA!

TË PREMTEN MË 08.04.2011 NË SHTËPIN E KULTURES “ABULLAH KRASHNICA“ NË PRESHEVË NË ORA 19:30 VIN SPECIAL PËR MATURANTA SHFAQJA – KOMEDIA “MATURANTËT“ HYRJA 150 DIN….
SHFAQJA VJEN NGA  TEATRI DODONA PRISHTINË….. JU MIRËPRESIM PUBLIKU I DASHUR PRESHEVAR…
KJO SHFAQJE I DEDIKOHET ISH PROFESORIT AKTORIT TON TE DASHUR “FARUK BEGOLLIT“
LUAJN:MEHMET PRETENI ..BLERTA SYLKAJ. .FLAMUR AHMETI. .SHKUMBIN OSMANI   QENDRIM KQIKU   LUMTURIE ARIFAJ   DORUNTINA GERGURI  FATLUM HASANI
SKENARI:ALBANA MUJA
REGJIA: FAIK GASHI 

PRESIM DHE SHPRESOJM SE DO TE KNAQEMI ME PUBLIKUN PRESHEVAR….